Oversikt over prosjektfordelene
Prosjektinfo
Til oppføringen av det nye parkeringshuset med premium-parkeringsplasser i Höchstadt/Aisch var Park 4 GmbH på utkikk etter innovativ belysning utformet for den spesielle romhøyden på ni meter. Armaturene måtte ha design av høy kvalitet og passe harmonisk inn i parkeringshusets utforming. De måtte i tillegg ha lang levetid for å holde vedlikeholdskostnadene lave. I tillegg er det spesielt viktig for kunden å ha et fleksibelt system som også enkelt kan tilpasses til en bruksendring for eiendommen.
LEDVANCE utviklet en belysningsløsning for parkeringshuset med 20 High Bay DALI CLO LED-armaturer som oppfyller kravene til prosjektet i flere aspekter: Med en takhøyde på ni meter gir armaturene for stor takhøyde den perfekte belysningen. Armaturene kan flyttes fleksibelt og enkelt uten skruer ved behov, takket være tilkoblingsterminalen med trykknapper. I tillegg gir dagslyskontrollen til DALI-driverne energibesparelser på opptil 90 % sammenlignet med konvensjonelle armaturer for stor takhøyde.
Som en pålitelig samarbeidspartner støttet LEDVANCE Park 4 GmbH med omfattende service som inkluderte både belysningsdesign og prosjektkontroll. Takket være lysende fluksregulering imponerer High Bay DALI CLO LED-armaturene også med kontinuerlig belysning gjennom hele levetiden. DALI 2.0-grensesnittet er også egnet for bruksområder med dimmere og sensorer. En 5 års garanti runder av de mange fordelene ved High Bay DALI CLO.
Park 4 GmbH tilbyr bilelskere lett tilgjengelige premium parkeringsplasser i ulike størrelser. I den nye konstruksjonen av et parkeringsanlegg i Höchstadt/Aisch bidro LEDVANCE til et belysningskonsept med 20 High Bay DALI CLO LED-armaturer. Dette er en løsning som fullt ut oppfyller kundenes ønsker og krav med enorm fleksibilitet når det gjelder plassering av armaturene, lavt vedlikehold, kontinuerlig lysstyrkekvalitet og høy energieffektivitet.
Vi har allerede hatt svært gode opplevelser med LEDVANCEs produkter og prosjektledelse tidligere. Derfor valgte vi gjerne LEDVANCE igjen til belysningen av vårt nye parkeringshus – og resultatet viser nok en gang at vi har rett.
Bli inspirert av belysningsprosjekter.